Solway firth’te ki gizemli astronot

23 mayıs 1964’te Jim Templeton kızı ve karısıyla alıp İngiltere’de ki Solway firth adlı bir kasabaya giderler. Kırlık alanda Templeton kızının arka arkaya üç kare fotoğrafını çeker ve fotoğrafları çıkartmak için negatif filmleri fotoğrafçıya verir.

Akşam yemeğinden sonra fotoğrafları almak için fotoğrafçıya geri dönen Templeton, fotoğrafları incelediğinde kızının ikinci fotoğrafında arkasında duran bir astronot görür. Diğer fotoğraflar arka arka çekilmesine rağmen astronot görünmemektedir.

Olay tüm dünyada hızlıca yayılır filmin üreticisi Kodak filmi kontrol eder ve filmde herhangi bir hile veya sahtecilik bulamazlar ve fotoğrafın gerçek olduğu hükmüne varırlar. Olayın ardından Kodak firması fotğrafın sahte olduğunu kanıtlayana yüklü bir para ödülü vereceğini söylese de bugüne kadar bunu başaran olmamıştır.

Düşen esrarengiz beden

1950’lerde Coper ailesi Teksas’ta eski bir ev satın aldı. Yeni evlerinde ilk gecelerini kutlarlarken baba Coper, iki çocuğu, karısı ve annesinin fotoğrafını çekmeye karar verdi. Fotoğrafları bastırdıktan sonra tüm aile şok oldular, çünkü tavandan aşağı doğru sarken ölür bir beden tam yanlarında duruyordu.

Dyatlov Geçidi vakası

Dyatlov Geçidi vakası ya da Dyatlov Geçidi kazası, 9 kayakçının Ural Dağlarında’nda tahminen 2 Şubat 1959 gecesinde gizemli ölümlerini belirtmek için kullanılır. Olay, Holat Syahl (Rusça: Холат-Сяхыл) dağının doğusunda bulunan ve bu olayın ardından grubun lideri olan İgor Alekseyeviç Dyatlov’un soyadını alan Dyatlov Geçidi’nde gerçekleşmiştir. Araştırmacılar, kayakçıların olay gecesi bilinmeyen bir nedenden dolayı çadırlarını yırtarak -30 °C sıcaklıkta ve ağır kar yağışında yalın ayak çadırı terk ettiğini saptamıştır. Bulunan cesetlerden ikisinin kafatasında; diğer iki tanesinin ise kaburgalarında kırıklar bulunmuştur.

Hinterkaifeck Cinayetleri

Bu cinayetler, 1922’de, Almanya’daki Hinterkaifeck çiftliğinde meydana gelmiştir. Önceden orada çalışmakta olan hizmetçi, çiftliğin lanetli ve hayaletli olduğunu söyleyerek işinden ayrılmıştır. Çiftlik sahipleri 6 ay boyunca hizmetçileri olmadan yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Uzun bir sürenin ardından çiftlikte çalıştırılmak üzere Maria adlı bir hizmetçi işe alınmıştır. Olaylar tam da hizmetçinin işe alındığı cuma gecesi yaşanmıştır.

Çiftliğe gizlice giren kişi veya kişiler tarafından; çiftlik sahibi Andreas Gruber (63), eşi Cazilla Gruber  (72), dul kızları Viktoria Gabriel (35) ve küçük kızı Cazilla (7) ahırda, Viktoria’nın erkek çocuğu Josef (2) yatağında uyurken ve hizmetçi Maria Baumgartner (44) ise yemek yediği sırada kazmayla vahşice katledilmiştir. Cinayeti gerçekleştiren kişiler 4 gün boyunca evde kalmaya devam etmiştir. Komşular katledilen aileyi olaydan 5 gün sonra bulmuşlardır. Cinayeti araştıran polis ekibi 100’den fazla kişiyi sorgulamış fakat hiçbir kanıta ulaşılamamıştır.

Kara Dalya cinayeti

15 Şubat 1947’de Los Angeles polisi 3925 Norton Avenue yakınlarında bir kadın cesedi buldu. El ve ayak bileklerinde ip izleri olan cesedin göğüsleri doğranmış, vücudunun çeşitli yerlerinde sigara söndürülmüştü. Bu tüyler ürperten görüntü, genç kadının ağzının iki yanına palyaço gülümsemesine benzeyen bir görünüm veren ve her biri 7.5 santim boyunda kesiklerle tamamlanıyordu. Ama hepsi bu kadar da değildi. Ceset ikiye bölünmüştü.

Hessdalen vadisi ışıkları

Norveç’in Hessdalen vadisi üzerindeki Hessdalen kasabasında yeryüzüne çok yakın bir mesafede süzülen ışık demetlerine ait söylentilerdir. Gizemi hala çözülememekle beraber, 1981 senesinde dikkatleri iyice üzerine çekerek, Hessdalen projesi altında araştırmalar başlatılmıştır.

Elisa Lam’ın ölümü

Ölümünden iki hafta sonra, otel müşterilerinin içme suyunun tadında değişiklik olduğunu şikâyet etmeleri üzerine 21 yaşındaki Elisa’nın cesedi bulundu. Tam iki hafta boyunca Elisa’nın cansız bedeli çatıdaki su tanklarının içinde çürümüş.

Soruşturmayı yürüten polisler otelin güvenlik kameralarını inceledikleri sırada esrarengiz bir video ile karşılaştılar. Videoda, Elisa’nın tek başına asansöre giriyor ve panodaki düğmelere basarak katta durmak istediği anlaşılıyordu. Asansörün hareket etmemesinden sonra asansörden çıkıyor ve sanki görünmez biriyle konuşuyor gibi duruyor. Yetkililer, bu video kaydedildikten hemen sonra Elisa’nın kilitli kapılarıda açarak su tankına ulaştığına ve boğulduğuna inanıyorlar.

Apollo 18

1972 yılında iptal edildiği açıklanan “apollo 18” ay’a gidiş görevi, aslında gerçekleşmiş ve uzaylı varlığına dair bazı kanıtlara ulaşıldığı için gizlenmiştir. Bu uçuşa dair elde edilen bazı görüntülerin varlığı ortaya çıktığına dair bir görüş birliği bulunmakta.