Teksas’ta Çocuklara ve Kedilere Saldıran Gizemli Bir İnsansı Yaratık Görüldü

Teksas sokaklarında gizemli bir yaratık dolaşıyor. Dehşet içindeki bazı tanıkların maymun, bazılarının şempanze, polisinse “her şey olabilir” diye tanımladığı yaratık sebebiyle bölgedeki endişe artıyor. İddialara göre tanımlanamayan insansı yaratık Santa Fe şehrinde defalarca görüldü. Bir tanık canavarı kedi kapmaya çalışırken gördüğünü öne sürdü. Konu hakkında ilk kez pazartesi gününün erken saatlerinde alarm verildi. Patricia de la Mora adlı bir kadın polisi arayarak şehrin güney batısındaki 24. Cadde’yle East Bellaire Caddesi’nin kesişiminde kargaşaya neden olan bir tür primat gördüğünü söyledi.

De la Mora, gece yarısı gök gürültüsü ve şimşek yüzünden uyandı. Sokaktan “tuhaf sesler” duyarak eşinden camdan bakmasını istedi. Daha sonra yataktan çıkıp perdeleri açan kadın “korkudan donup kaldı”. ABD haber kanalı KVUE’ye konuşan kadın, “Pencereden dışarı baktım ve orada olduğunu gördüm. Bir maymundu, büyük bir maymun” dedi. Telefonunu almak için vakit bulamadığını, gördükleri karşısında sersemlemiş bir halde yatak odasının camında beklediğini söyleyen De la Mora sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir şey bulmaya çalıştı. Oraya buraya bakıp durdu. Sonra ben de perdeyi kapadım. Beni görmesini istemedim. Polis geldiğindeyse yaratık ortadan kaybolmuştu ve bir saatlik aramaya rağmen görüldüğü iddia edilen hayvanın tüm izleri de uçup gitmişti. Ancak ortalığı karıştıran esrarengiz yaratık kısa süre sonra tekrar saldırdı.

Polis olayın ertesi günü şehrin aynı bölgesinde bir başka kadından benzer bir ihbar daha aldı. Kadın yaratıktan saklanmak için arabasında 20 dakika geçirdiğini iddia ediyordu. Yerel haber istasyonu KHOU-TV, kadının Facebook’ta yazdıklarını alıntıladı: Az önce e-posta’larımı kontrol ederken bir maymun bana saldırmaya çalıştı. Son 20 dakikayı arabamda geçirdim.

Polis bahsi geçen maymunun varlığını kanıtlayacak fiziksel deliller için yeniden beyhude bir arama başlattı. Daha sonra bölgedeki başka sakinler de sosyal medyada maymun gördüklerine dair paylaşımlarda bulundu. Bir kişi yaratığın kedilerini kapıp kaçmaya çalıştığını iddia ederken başkası da bir çocuğun “saldırıya uğradığını” söyledi.

Polis hiçbir bilginin teyit edilemediğini söylerken doğruluk ihtimallerinin bulunduğunu da reddetmedi. Birçok muhabir bölgeye gönderildi. Fox News, “Yetkili primat ekipleri şu anda Santa Fe bölgesinde” diye bildirdi. Fox’un bölgedeki muhabiri Natalie Hee izleyicilere, “Kolluk kuvvetleri aslında bölgede drone uçuruyor ancak bize gelen bilgilere göre herhangi bir maymun tespit edilmedi” diye anlattı. Bölgedeki hayvan kontrolüyle ilgilenen Bayou Hayvan Servisi, iddiaların doğruluğunu destekleyecek hiçbir kanıt öne süremedi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Elimizde akla yatkın görünen iki ihbar var. Ancak herhangi bir makamda herhangi görsel bir kanıt bulunmuyor. Fotoğraf yok. Video Yok. Aksi onaylanmadıkça, bölgedeki sakinlerin güvenliği için ciddi bir vaka olduğunu varsaymaya devam edeceğiz. Hayvan servisi ayrıca vatandaşlar yaratıkla karşılaşırlarsa nasıl tepki vermeleri gerektiğini anlatan bir liste yayımladı:

– Bahsi geçen başıboş maymunla karşılaşırsanız yaklaşmayın, onu kovalamayın veya yakalamaya çalışmayın.

– Bir fotoğraf çekin ve en kısa sürede hayvan kontrolünü çağırın. Fotoğraf onun ne tür bir maymun olduğunu tespit etmemize yarayacak. Bu maymunun türünü bilmek, sakinleştirmemiz gerektiği durumlarda onun sağlığını korumamıza da yardım edecek.

– Maymunu aramaya gitmeyin. Bu hayvanı aramaya çıkan her bir kişi yaralanma riskini artırıyor.

– Primatlarla baş etmekte uzman ekip şu anda bölgede ve hayvanı bulmamıza yardım ediyor. Çalışmalarımızı bölmeyin. Yardım etmeye çalışmayın. Profesyonel çalışıyor ve ne yaptıklarını biliyorlar.

– Lütfen hayvan kontrolü veya polisleri şahsen doğrulayamadığınız yanlış ihbarlarla çağırmayın. Bu yetkililer için de hayvan için de yardımcı olmayacaktır.

Polis sözcüsü Greg Boody de yaptığı açıklamada, “Maymun olmadığını söylemiyorum. Hatta başıboş bir maymun olduğuna eminim. Burada her şey mümkün” dedi.

kaynak: https://www.independent.co.uk/news/world/americas