Binlerce Kişinin Mağdur Olduğu İmar Bankası Olayının Perde Arkası

İmar Bankası 1984 yılında Uzan Holding tarafından satın alınmış ve ardından 2005 yılında resmi olarak batışını ilan edilmişti.. O dönemlerde para kazanmak uğruna türlü türlü çakallıklar uygulayan imar bankasının yani Cem Uzan’ın yöntemlerinden birisini sizler için hazırladık.

Bir dönem reklamlara dahi konu olan İmar Bankası; Türk Lirası, Mark ve Dolara yüksek faiz verdiğini iddia ediyordu.. Bu şekilde halkın duygularını sömüren ve iştahını kabartan banka, müşterilerine “İmar bankasına ocak ayında ( Rakamlar ve tarihler temsilidir) imar bankası vadeli hesabınıza  50 milyar yatırırsanız 1 sene sonra paranız 100 milyar olacak” şeklinde paranıza %100 faiz vererek ikiye katlayacak teklifler sunuyordu..Düşünsenize imar bankası paranıza %100 faiz veriyor.. ne o dönem ne şimdi hiç bir banka bu kadar yüksek faiz vermedi ve veremez..  ama sonuçta hangimiz paramızın durduğu yerde ikiye katlanmasını istemeyiz değil mi? Ayrıca bunu diyen sıradan bir kişi değil devlet tarafından verilen izin ile açılmış ve tüm Türkiye’de yüzlerce şubesi olan bir banka.. Tabi vatandaşımız ne yaptı? bütün nakit parasını bütün birikimini hatta arabası ve altınlarını satıp imar bankası vadeli hesabına yatırdı..

Ve Doğru Zaman Gelince Olaya Cem Uzan’ın Şeytani Ve Sinsi Planı Devreye Girdi..Herkes parasını imar bankasına yatırdıktan sonra yani uygun zaman geldikten sonra Cem Uzan’ın talimatı ile imar bankası batmak üzere eğer batarsa ana paranızı alamazsınız diye yaygara çıkartırdı.. İmar bankasında vadeli hesabı olan herkes tahmin edeceğiniz üzere ” ulan banka batıyor benim param güme gidebilir faizini istemem ana paramı kurtarrım” derdine düştü.. çünkü vatandaşımız vade gününün dolmasını yada parasının faizini almayı beklerse banka batabilir ve bırakın faizini ana parasını bile alamaz..

Tabi vatandaş hemen bankaya koşup vadeli hesaptaki ana parasını çekiyor.. Tabi vade günü dolmadığı için banka sana 1 kuruş bile faiz ödemiyor.. Banka sana sadece ana paranı ödüyor.. Ayrıca hesap açma komisyonu, katılım payı, bilmem ne payı, hatta erken çekme tutarı adı altında senden güzel bir komisyon dahi kesiyor.. Özetle vade günü dolmadan paranı çekme cezası..

İmar bankası yani cem uzan kanunen hiç bir suç işlemedi.. Çünkü sen vade gününü beklemeden paranı çektin.. Özetle: Sen ana paranı çekmek istedin bankada sana ana paranı verdi.. ee ortada bir yanlış var mı? yok..Amaa cem uzan yani imar bankası senin paranı yaklaşık 10 – 11 ay boyunca hiç faiz vermeden beleşten kullanmış oldu.. Vatandaşımız ana parasını kurtardım diye sevinirken Cem Uzan o paraları 10 – 11 ay boyunca istediği gibi kullanmış oldu.. Cem Uzan vatandaşın paraları ile yatırım yaptı.. Vatandaşın paraları ile imar bankasından millete otomobil kredisi, ev kredisi, ihtiyaç kredisi vs.vs. verip faizini aldı.. Ayrıca vade gününün dolmasını beklemediğin için kesilen komisyonda Cem Uzan’ın cüzdanına girdi.. özetle senin paran ile cem uzanın cüzdanı doldu.. Üstüne üstlük her şey kanuni her şey hukuki.

1 thought on “Binlerce Kişinin Mağdur Olduğu İmar Bankası Olayının Perde Arkası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir