İnsanların Hayatını Mucize Şekilde Kurtaran 5 Hayvan

5 – Goril

hayvanat bahçesinde, 3 yaşında bir çocuk korkuluklardan düştü.  O anda, düştüğü noktada olan büyük bir goril, ona bakmaya başladı. Çocuk, 18 metreden düşmüş ve kafa travması geçiriyordu.

Binti Jua isimli goril, çocuğu kucağına aldı ve nazikçe onu tutmaya başladı. Dışarıda kıyamet gibi çığlıklar vardı ve çocuğu düştüğü yerde başka gorillerde bulunmaktaydı. Çocuğu hayvanat bahçesi yetkilileri gorilden aldılar. Binti Jua, aslında çocuğu erkek gorillerin onu parçalamasından kurtarmıştı.

4 – Tavşan

Simon Steggal, İngiltere’de olan evinde bir şeker komasına girdi. O kanepeye uzandı eşi onu gördüğünde uykuya daldığını düşündü ve rahatsız etmemek için odadan çıktı. Ailenin evcil tavşanı Dory, Simon’un göğsüne atlayarak ayakları ile göğsünden yumruklamaya ve dili ile kulağını yalamaya başladı.

Dory’nin bu hareketleri karşısında adamın karısı hemen ambulans çağırdı. Hastanede yaşama dönen adam, aslında hayatını tavşanına borçludur.

3 – Yunuslar

2007 yılında Todd Endris, sörf yaparken bir beyaz köpekbalığının saldırısına uğradı. Ciddi kanaması başlayan Todd acil hastaneye gitmeliydi. Bu esnada, büyük bir yunus topluluğu etrafını sardı. Kıyıya kadar yunuslar onunla yüzerek, köpekbalığının tekrar ona saldırmasını engellediler.

Hemen hastaneye kaldırılan Todd, sağlığına ve hayatına yunuslar sayesinde kavuştu

2 – Köpek

Bir Cuma günü 45 yaşında olan Debbie, nefes borusuna elma parçası kaçtı. Nefes almada zorlanmaya başlayan Debby, panik vaziyette çırpınmaya başladı. O esnada, köpeği onu yere devirdi. Toby isimli köpek, pençeleri ile göğsüne sertçe vurmaya başladı.Debby’nin nefesi bir anda açıldı. Doktorlar, köpeğin aslında Debby’ye Heimlich manevrası yaparak onun hayatını kurtardığını söylemekteler.

1 – Köpek

Dünya güzeli köpeklerin cinsi olan siyah Labrador, 2005 yılında Amerika’da 1800’den fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan Katrina Kasırgası sırasında bir adamı yükselen sulardan boğularak kurtulmasını sağlamıştır