En Acayip 7 Vasiyet

Herkes ”uzak bir akrabadan” gelebilecek bir mirasın hayalini kurmuştur hayatının bir döneminde ya da vasiyet yazmaya niyetlenmiştir..  Sizin için yer yer güldüren yer yer sinirlerinizi bozacak 7 acayip vasiyeti listeledik. Kim bilir sizin vasiyetiniz de bu acayiplerin arasına girer. Belki bir tanesinden ilham alırsınız 🙂

1. 12 Milyon Dolarlık Mirasın Sahibi Köpek !

87 yaşında vefat eden Bayan Leona Helmsley, hayattayken çok düşkün olduğu köpeği Trouble’ ye 12 milyon dolarlık miras bıraktı. Bu şekilde sevdiği köpeği o öldükten sonrada lüks içinde yaşayabilecek. Erkek kardeşinede 10 milyon dolar bıraktı, Helmsley torunları Craig ve Meegan’ı “onların bildiği sebeblerle” mirasından mahrum bıraktı, David ve Walter Panzirer’in her birine de 5 milyon dolar verilmesinide vasiyetinde belirtmiş..

2. 9 Yaşındaki Jayla’ nın Ölmeden Önceki Son İsteği Evlenmekti

Tüm küçük kızlar evleneceği günün hayaliyle büyür. Bembeyaz gelinlik ve mükemmel bir eş. Fakat 9 yaşındaki Jayla Cooper’ın Bay Doru’yu bulmak için zamanı yok. 2 senedir lösemi olan küçük kız ölmeden önce evlenmek istediğini söyledi. Dallas’taki çocuk hastanesinde eski bir hasta olan en yakın arkadaşı Jose Griggs de Bay doğrusu yani damadı o oldu.  Düğün salonunda satılan çiçeklerden elde edilen parayla da büyük miktarda bağış yapıldı….

3. Kadınsız Kütüphane İstedi!

1930 senesinde ölen ve ölmeden önce avukatlık yapan Bay Zink, kadınlara hiç saygı duymuyor ve onları sevmiyordu. Bu yüzden hayatı boyunca biriktirdiği tüm parayı kadınların bulunmadığı bir kütüphane için ayırdı. Zink, vasiyetine 35,000$’ının “Zink Kadınsız Kütüphane” için harcanmasını istediğini yazdı. Kütüphanenin kapılarında ise “Kadınlar Giremez” tabelası asılı olacaktı. Ayrıca bu kütüphanedeki tüm yazarlar erkek olucak ve personelleri de kadın olmayacaktı. Bu vasiyete göre kızına ise 5$ bırakmıştı fakat kızı bu duruma karşı çıktı ve kadınsız kütüphane hiçbir zaman yapılmadı.

4. Tekrar Evlenirse Eşinin Mirasını Alıcak!

Alman şair Heinrich Heine, 1841 senesinde Paris’ teki bir ayakkabıcıda çalışan eğitimsiz , kaba ve kötü biriydi ve Ugenie Mirat ile evlendi. Bay Heine ölmeden önce , tüm parasını karısına bıraktı . Ancak onun şartı çok şaşırtıcıydı. Eşi mirası alması için evlenmeliydi. ‘Neden ?’ diyebilirsiniz bunun nedeni “Çünkü bu şekilde öldüğüme üzülen en azından bir kişi olacak,” demiş. 1856 yılında alman şair vefat etti.

5. Star Trek’ in Yaratıcısı Gene Rodenberry Ölünce Küllerinin Uzaya Gönderilmesini İstedi

Gene Rodenberry, Star Trek’ in yaratıcısı ve uzayı ve bilim kurguyu çok seviyor . O kadar seviyor ki ölünce yakılıp küllerinin uzaya gönderilmesini vasiyet etti. Vasiyeti olan bu işlem gerçekleştirildi. Bay Rodenberry’nin külleri 1997 senesinde İspanya uydusu ile uzaya gönderildi. Uydu dünyanın etrafında dönerken külleri de uzaya bırakıldı. Eşi de ondan 10 sene sonra yanına gitti.

6. Eşine Öldükten Sonrada Her gün Gül Gönderilmesini Sağlayan Jack Benny

Noel’den bir gün sonra 1974 senesinde ölen Jack Benny, eşi Sayde ile 48 senedir evliydi. Evlilikleri iyi olmaktan baya uzakmış. Sayde’nin ısrarcı, sivri dili ve kibirlili olduğu söyleniyormuş. Jack ise oldukça çapkın bir erkekmiş ama eşine oldukça bağlı ve onu seviyormuş. Bu sevgisini öldükten sonrada göstermiş. Jack’ in cenazesinde eşine çiçekçi kırmızı bir gül göndermiş. Sonradan da her gün bu kırmızı gül Bayan Sayde ‘ye gelmeye devam etmiş. Bay Jack bir çiçekçiye yüklü miktarda para ayırmış ve bu para ile karısına her gün bir kırmızı gül gönderilmesini istemiş. Sayde, eşinin ona olan sevgisini hatırlayarak 9 yıl daha yaşadıktan sonra o da eşi gibi ölmüş

7. Dorothea Edwards Ölünce Kendi Kalp Pilini Köpeğe Bağışladı

Dorothea Edwards 30 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ailesi Bay Edwars’ın kalp pilini bir hayvana bağışlanmasını söyledi. Amerika’da bir insanın kalp pili başka bir insana verilemezdi fakat hayvanlarla ilgili bir kural bulunmuyordu. Bunun üzerine kalp pili Georgia Üniversitesi veterinerlik bölümüne bağışladı. Şanslı hayvan 9.5 yaşındaki Alman çoban köpeği Sunshine oldu. Bu köpeğin eski sahibi şuan FBI tarafından En Çok Arananlar listesinde 2. sırada. Psikolojik ve fiziksel tedavi gören küpeğin doğuştan kalp rahatsızlığının bulunduğu açıklandı. Sunshine’ın yapılan ameliyat sonucu yepyeni bir hayatı oldu.

Kaynak:https://www.vikilist.com/