Belmez Kasabasında Neler Yaşandı ?

Olay 23 Ağustos 1971’de İspanya’nın 2 bin kişilik nüfuslu Belmez Kasabası’nda yaşanıyor. Evin hanımı Maria evde bir gün otururken mutfaktan gelen bazı sesler üzerine mutfağa gidiyor. Mutfağa vardığında mutfağın duvarında bazı şekiller belirdiğini görüyor. Ne olduğuna anlam veremeyen Maria kışın geçirmiş olduğu ateşli bir hastalıkdan dolayı halüsinasyonlar görüğünü düşünüyor. Akşam eve oğlu Juan ve kocası Miguel geldiğinde bu olayı onlarla paylaşıyor. Mutfağa giden Juan ve Miguel gerçekten bir takım şekillerin duvarda belirdiğini görüyor. Ertesi akşam bu şekiller insan yüzünü andırınca korkup komşularının evinde bir gece kalıyorlar. Ertesi sabah komşularıyla birlikte eve gelen aile şekilleri görüp daha da korkuyorlar, Miguel bu duruma sinirlenip eline aldığı balyozla duvara sert bir şekilde vurup şekili kaybediyor fakat hemen arkasından şekil bir kez daha beliriyor. Bu durumun ardından Belediye’ye başvuruyorlar. Eve bilirkişiler geliyor ve duvarda oluşan şekillerin nasıl oluştuğunu anlamak için ocağın arkasında bulunan 2m 82cm’lik duvarı kırıp duvarın içine baktığında hepsi şok oluyor.

Yüzlerin ve şekillerin belirgin olduğu o duvarın arkasındaki boşlukta birsürü kemik, insan iskeleti ve kafası olmayan bir insan iskeleti buluyorlar. Din görevlileri ve bilir kişiler eşliğinde tüm kemikleri toplayıp Katolik Mezarlığı’na defnedip duvarı sıvıyorlar. Birdaha bu olayların olmayacağını düşünen aile mutlu bir şekilde uyuyorlar.

Sabah uyandıklarında bir iki tane olan yüz şekilleri bu sefer dört beşe yükseliyor, hatta duvarda çıkan şekiller bu sefer kızgın bir surata benziyor. Bu durumu oldukça sinirlenen evin erkek oğlu Juan eline aldığı balyozla duvara koşup tam vuracağı esnada nerden geldiği bilinmeye bir şekilde balyozu kaldığı kolunu bir güç tutup mutfağın diğer köşesine fırlatıyor. Ve bu olay kasaba sınırlarını aşıyor büyük bir olaya dönüşüyor çoğu insan bu durumu merak edip kasabaya geliyor 2 bin olan nüfus bir anda 20 bin oluyor. Polis duruma müdahale edip kasaba giriş ve çıkışlarını kapatıyor. Tüm görevliler bu olayı araştırırken bir ihtimal buluyorlar. Evin büyük oğlu evde yaşamayan bir ressam oğulları vardır. Polis evde yaşamayan evin büyük oğlundan şüpheleniyor. Polis, evdeki yüz şekillerini bir kez daha kaldırıp aileyi bir otele bırakıyorlar, evin camlarını kapılarını kitleyip yirmi dört saatliğine evi mühülüyorlar. Eve tekrar girdiklerinde yüz şekillerinin bir kez daha çıktığını görüyorlar ve evin büyük oğlu üzerindeki bütün şüpheleri kaldırmış oluyor. Bu olay detaylı bir şekilde araştırılıyor özel kişiler tutuluyor. Günler geçiyor araştırmalardan bir takım sonuçlar alınıyor bu yüzlerin her geçen gün gençleştiği görülüyor. Eve Miguel ve Juan geldiğinde yüz şekilleri kızgın, sinirli bir ifade alıyor fakat evin hanımı Maria geldiğinde mutlu bir şekil alıyor. Özel profesörler aldıkları kararla evi baştan sona sıvayıp evi tam üç ay boyunca mühürlüyorlar. Üç ay sonra eve girildiğinde bu yüzler fazlalaşmış şekilde ortaya çıkıyor evin taban kısmında bile yüzler belirmiş oluyor. Merak eden Maria kapının aralığından baktığı esnada gözüne birşey takılıyor ve bir anda çığlık atıyor.

Mutfağın tezgahının üzerinde bulunan fincanın üzerinde de bir yüz belirmiştir. Miguel kalp yetmezliğinden dolayı evde ölmüştür. Duvarda ki yüzler güler bir hal almış. Aradan iki ay sonra Maria evde gezerken bir anda duvarda ki yüzlere bir yüz daha eklenmiş ve gördüğü yüzde kocası Miguel’e ait olduğunu görmüştür. Daha sonraki günlerde evin hanımı 85 yaşına geldiğinde hastanede son günlerini geçirirken ben evime dönmek istiyorum diyerek evine götürülmüş ve bir kaç gün içinde ölmüştür. Evdeki yüzlerin son bulacağını düşünen araştırmacılar bir şaşkınlıkla karşılaşmışlar. Yüzlerin duvardan kaybolmadığını ve yüzlerin üzgün olduğunu ve bir şeye daha şait olmuşlar evin erkeği Miguel’in yüzünün yanında Maria’nın da yüzünün çıkmaya başladğını görmüşler. Kendisi de duvarda yerini almış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir