Sosyal Medya’da Gündem Rapçilerin Sistemi Eleştirdikleri “Susamam ve OLAY” Parçaları

Youtube kanallarında dün ve bugün yayınlanan ve toplumsal mesajlar içeren rapçiler birçok konuya değinmiş ve düşündürmüş.

#Sanişer hesabından yayınlanan video ile başlayan akıma birçok rapçi destek veriyor. Susamam isimli rap şarkısı ‘müziğin birşeyler değiştirebileceğine inanıyoruz’ diyerek başlıyor ve özellikle son dönemdeki birçok toplumsal konuya değiniyor. Kadın cinayeti, çocuk istismarı, doğa kirliliği, hayvan hakları, trafik gibi birçok yaramızı gündeme getirmiş bir şarkı. Ayrıca #susamam hastagi ile instagramdada farkındalık yaratmak isteyen şarkıyı birçok rapçi seslendirmiş; Şanışer ft. Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle gibi isimler bir araya gelerek düşündüren ve ses getirecek olan bir şarkıya imza atmışlar.

Toplam 14:54 dk süren rap şarkısına destek olarak mı yoksa tesadüfmü bilinmez ancak diğer rapçilerde kayıtsız kalmadı.

Ezhel’de yine aynı gün yayınladığı ‘Olay’ isimli şarkısının videosu ile; ‘Herkes yanlız herkes birine düşman Nereye baksam kavga Nereye gitsem olay’ diyerek bu akıma katıldı, kadın haklarına ve siyasete dem vuran şarkısında özellikle yakın zamanda yaşanan savaşlardan bazı görüntüler olduğu için yaş onayı alınarak video izlenebiliyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir