Organlarımızın Değeri Ne Kadar ?

Küçüklüğünüzden bu yana hepiniz organ mafyalarını duymuşsunuzdur, bu iş karaborsalarda çok büyük talebi olan bir alandır çünkü bedenleriniz oldukça değerlidir. Hatta tahmin ettiğinizden daha fazla. Peki insan bedeni ne kadardır gerçekten?

Karaborsa organ pazarının dünya çapındaki değeri yaklaşık olarak 1 milyar dolardır. Bu pazarda, sadece böbrekler satılmıyor tabi ki dediğim gibi vücudunuzdaki her şey para ediyor.

Böbreğinizin değeri yaklaşık 140 000 dolar

Akciğerlerin tahmini fiyatı ise yaklaşık 300.000 dolardır.

Peki ya kalbimizin değeri ne kadardır? Hemen söyleyelim ortalama  600.000 dolar.

Peki fiyatların bu kadar yüksek olmasının nedeni nedir ? Organ nakli bekleme listelerindeki aşırı yoğunluk ve sıranın gelmemesi yüzünden ölen insanlar. Yani insanlar çaresizce ölümü beklerken belki son bir umut olarak organ mafyasının sağladığı karaborsa organlara yöneliyor. Şimdi vücudumuzdan para etmeyeceğini düşündüğümüz ama para eden kısımlara bakalım.

Karaborsada kafatası ve diş setleri yaklaşık 1.200 dolara satılıyor.

İnce bağırsak, 2500 dolar.

Nadir bulunan bir kan grubu, yaklaşık 3,000 dolar.

Kemikler ve Kemik iliği yaklaşık 5000 dolar.

Kornea yaklaşık 20.000 dolar.

Ve derimiz de şaşırtıcı derecede değerlidir ortalama kişinin dış tabakasının değeri yaklaşık 24.000 dolar.

Tüm bunları göz önünde tutarsan sen oldukça pahalı bir ürünsün. Yani tüm organlarını sattığını düşünürsek 1 milyon dolardan fazla para ediyorsun.Kendini değersiz hisseden bir arkadaşına bu yazıyı gönderirsen aslında ne kadar değerli olduğunu anlayabilir.