Mastürbasyon’a Neden 31 Denilir ? | Olaybende Mastürbasyon’a Neden 31 Denilir ? | Olaybende

Mastürbasyon’a Neden 31 Denilir ?

Kişinin kendi kendini cinsel olarak tatmin etmesi yani mastürbasyonun nam-i diğer halk dilindeki adı ile 31 (veya 31 çekmek) adının nereden geldiğini öğrenmek ister misiniz? Hemen hemen herkesin bildiği fakat nereden geldiğini bilmediği bu tabunun nedenini merak edenler için açıklıyoruz.

Çoğu insan yapılan aktivitenin yapılış biçimi ve tekrar sayısıyla ilgili olduğunu düşünse de bununla bir ilgisi yok, baştan söyleyelim.

3 rakamını memeye veya ele.  1 rakamını ise penise benzetenler var ama cevap bu da değil.

31 Kelimesinin Cevabı Osmanlı ‘da Gizli

“31 çekmek” deyiminin aslı Osmanlı dönemine kadar uzanıyor. Osmanlı dönemindeki insanlar bu olaya “el çekmek” derlermiş ancak, ulu orta böyle şeylerden bahsetmek kolay olmadığı için, bunu nasıl kullanırız diye düşünürken akıllarına “ebced hesabı” nı kullanmak gelmiş. (Ebced hesabı: bir çok kültürde bulunan, harflerin belirli sayılara denk geldiği bir şifreleme sistemi olarak anlatılabilir kısaca.) “El çekmek” in el kısmını ebced ile hesaplayınca; Osmanlı alfabesinde E harfi için kullanılan “Elif” (1) ve l harfi için kullanılan “Lam” (30) harflerinin sayısal değerlerinin toplamı olan 31 sayısına ulaşmışlar.

Gel zaman git zaman derken el çekmek olmuş mu size 31 çekmek. Gerçekten de kimsenin anlayamayacağı bir şifre çıkıvermiş ortaya hatta öyle ki günümüzde bile olayı ve adını bilsek bile neden öyle dendiğini bilmiyoruz. Pardon bilmiyorduk, bu vesileyle biz de öğrenmiş olduk!

Merak edenler için Osmanlı alfabesinin ebced hesabındaki karşılıkları tablosu!

Dil geçirdiği dönemler içerisinde evrimleşerek bambaşka haller halmaktatır ve esas anlamını yitirip bambaşka bir aşamaya geçmektedir. Örneğin günümüzde şakasına matürbasyon için Elisabet kullanılmaktadır belki bir süre sonra kraliçe elisabet bile unutulup bu malum insan ihtiyacı bu kelime ile anılacaktır, Kim bilir.


Bir Cevap Yazın