Kıyamet Kopsa Bile Mikrodalga Fırında Isıtmamamız Gereken 7 Şey

Mikrodalgalar günlük yaşamımızda vazgeçemediğimiz bir elektronik alet. Özellikle hayatı çok hızlı yaşayanların, vakitleri çok kısıtlı olanların vazgeçilmezlerinden bir tanesi. Ama öyle yiyecekler var ki kesinlikle mikrodalgaya koymamız gerekiyor. Sizin için bunların 10 tanesini listeledik, bakalım nelermiş:

Sarımsak

Sarımsağı kesinlikle mikrodalgaya koymamamız gerekiyor, sarımsaklar mikrodalgaya atıldığı taktirde saatli bomba gibidir patlayabilir. Gerek kokusuyla gerek temizliğiyle sizi hayli uğraştırır.

Alüminyum folyo

Mikrodalgaya metal olan hiç bir şey koymamız gerekiyor. Özellikle Alüminyum Folyo son derece tehlikeli. Mikrodalganızı yakabilir!

Acı biber

Acı biber, mikrodalga fırına girdiğinde yanmasa bile mikrodalganızın kapağını açtığınızda çıkacak hava gözlerinize ve boğazınıza zarar verebilir. Maske takmayacaksanız mikrodalgaya acı biber atmayın 🙂

Plastik saklama kapları

Plastik kaplar kesinlikle mikrodalgaya koyulmamalı aksi takdirde, kap eriyebilir ve temizlenmesi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkarabilir.

 

Kese kağıdı

Kese kağıdı mikrodalga fırına girince alev topuna dönüşüp yangın çıkarabilecek malzemelerden bir tanesi.

Yumurta

Eminim daha önce bir çoğunuzun başına gelmiştir yumurtayı mikrodalga fırına attıktan sonra patlaması. Aman aman, mikrodalgaya kesinlikle kabuklu yumurta atmıyoruz patlayabilir.

Meyve

Çok masum duruyorlar değil mi ? Sanki hiç bir şekilde bunları ısıyla patlatamazsınız gibi 🙂

İsterseniz tek bir üzüm tanesini mikrodalgaya atıp nasıl patladığını izleyebilirsiniz sonrasında mikrodalganın içini temizlemeyi göze alıyorsanız tabii 🙂

**bu yazı çeşitli kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir