Kitabül Azazil: Cinlerin Yazdığı Kitap Hakkında 13 Bilgi!

Kitabül Azazil, yönetmen Hasan Karacadağ’ın son zamanlarda popülerleşen korku filmi Dabbe serisinde adı bolca geçen ve cinler tarafından (İbn-i Cühaşe) yazıldığı iddia edilen ürkütücü kitap. Milattan sonra 550 yılında oluşturulan kitabın cinler hakkında kapsamlı bir içeriği olduğu söyleniyor. Bu içeriğimizde sizler için Kitabül Azazil hakkındaki bilgileri derledik. İşte İbn-i Cühaşe tarafından yazıldığı iddia edilen Kitabül Azazil hakkında birbirinden ürpertici 13 bilgi…

1 – Yaklaşık 600 sayfadan oluşuyor

2 – 500’lü yıllarda İbn-i Cuhaşe tarafından yazılmıştır

3 – Bahsettiğimiz İbn-i Cuhaşe ise bir cindir.

4 – Cinler hakkında çok detaylı bilgiler, sırlar ve çizimleri Kitab-ul Azazil’de bulmak mümkün!

5 – Oldukça yasaklı bilgiler içerdiği için ilk kopyası tekrar düzenlenmiştir. Günümüzdeki kopyaları, bu yasaklı bilgilerin çıkartılmış şeklidir.

6 – Endülüs Emevileri tarafından bir kütüphanede saklanıyordu. Bu devlet 1030 yılında yıkıldıktan sonra Kitab-ül Azazil’e ne olduğu ise bilinmiyor.

7 – İnsanları deliye çevirdiği söylendiği için yasaklanıyor. Ancak sadece iki kopyası gizlenebiliyor.

8 – Günümüze sadece bir kopyanın ulaştığı, onun da bir müzede gizlendiği belirtiliyor. Bu müzenin İspanya’nın Endülüs Eyaleti’nde yer alan Kurtuba’da olduğu dedikodusu oldukça yaygın.

9 – Yahudiler için Azazel, bizim için Azazil. Anlamı ise aynı: Şeytan! Kitabın manası ise “Şeytanın Kitabı” oluyor.

10 – Dabbe serisi ile tanıdığımız bir kitap.

11 – Hasan Karacadağ, bu kitabın bir kopyasına ulaştığını, yeni filmin bunun üzerine olacağını söylüyor. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemeyiz tabi…

12 – Kitapta bir bölüm “Dabbe” konusu üzerine geçiyor hatta. Muhtemelen Hasan Karacadağ’ın ilgisini en çok çeken bölüm burasıdır.

13 – Kitapta, Dabbe ile cinlerin insanlara musallat olmaya başlayacağını ve delirmelere yol açacağı yaygın bir rivayet.