Denize Girdikten Sonra Kaybolan Başbakan’ın Hikayesi.

Harold Edward Holt, 1908 – 1967 yılları arasında yaşamış Avustralyalı bir politikacıdır. Harold Edward Holt Amerika Birleşik Devletleri’nin Vietnam’a girmesine verdiği destekle 1966’da Avustralya başbakanlık seçimlerini kazandı.

Başarılı bir politikacı olan Harold Edward Holt, 17 Aralık 1967 günü, Portsea kenti yakınlarında bulunan Cheviot Plajı’nda yüzerken bir anda kayıplara karıştı. Harold Edward Holt’un bedeni hiç bir zaman bulunamadı. Gazeteciler Harold Edward Holt’un kayboluşu üzerine pek çok teori ortaya attılar.

Harold Edward Holt’un bedeni bir türlü bulunamaz ve basın ve polisler tarafından Holt’un cesedinin deniz canlıları tarafından yenmiş veya okyanus açıklarında bir kayaya sıkışmış olabileceği ihtimalleri üzerinde durulur.Dönemin hükümetinin Holt’un kaybolduğu gün herhangi bir olağan dışı durum tespit edilememesi nedeniyle soruşturma açmaya gerek duymaz ve polis raporları ile yetinmesi akıllarda soru işareti bırakır.

Harold Edward Holt’un bir suikaste mi kurban gittiği yoksa gerçekten dramatik bir şekilde boğularak mı öldüğü günümüzde dahi cevaplanamamış sorulardan sadece biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir