Çok Nadir Görülen 5 Sendrom

Alice Harikalar Diyarında Sendromu

Oldukça nadir olan bu rahatsızlıkta psikolojik dengesizlik, uyku bozukluğu ve baş ağrısı sebebiyle hastanın etrafındaki nesneler olduğundan küçük veya büyük gözükür. Hasta kendini bir dev veya cüce gibi hisseder

Vampir Sendromu

UV ışığına son derece duyarlı olan bu insanlar %100 korunmasız dışarı çıktıkları zaman ciltleri ışınların etkisi ile yanmaya başlar. Güneş ışığına çıkmak için farklı ekipmanlar kullanmak zorunda olan hastaların şu an için tedavisi yok.

Yabancı Dil Sendromu

Hasta ani bir inme veya şiddetli migren yüzünden hiç bilmediği bir lisanı konuşmaya başlar. Oldukça ilginç olan hastalık çok nadir görünür. En son görülen vakada ingiliz bir kadın uykusundan çok şiddetli bir migren ağrısı ile uyanır ve hiç bilmediği halde çince konuşmaya başlar

Kurt Adam Sendromu

Eski çağlardan beri görülen bu sendrom doğuştan gelen bir hastalık değildir. Yüzde, kolda, ayakta kısacası vücudun her yerinde aşırı tüylenmeye sebep olur. Hastalar kurt adama benzetildiği için böyle anılır. Tedavi yöntemi yoktur. Bu yüzden hastayı psikolojik olarak etkiler ve yaşamdan koparır.

Balık Kokusu

Muhtemelen dünyadaki en kötü rahatsızlıklardan biri olan bu rahatsızlıkta hasta tremitilamin enzimini parçalayamadan idrar, ter ve nefes yoluyla atar. Bu da çok ama çok kötü bir kokuya sebep olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir