Çinliler ile Japonlar Nasıl Ayırt Edilir? | Olaybende

Çinliler ile Japonlar Nasıl Ayırt Edilir?

Pek çok kişi Japonlarla Çinlileri ayırt edemez ve her iki ülkenin insanları birbirlerine çok benzedikleri için bu da oldukça normaldir. Bu iki ırk arasında ortak benzerliklerde bulunmaktadır. Her iki ırkında ten rengi, göz yapıları ve bunlar gibi farklılıkları vardır. Sizde, Japonlarla Çinlileri ayırt etmekte güçlük çekiyor musunuz? Çinliler ile Japonlar nasıl ayırt edilir diye merak ediyorsanız eğer, işte cevabı!

Çinlilerle Japonların Ten Farkı

Çinliler ve Japonlar arasındaki en büyük fark tenlerinin rengidir. Japonlar daha beyaz tene sahipken, Çinliler biraz daha bronz tene sahiptirler.

Gözlerdeki Farklılıklar

Japonların gözleri Çinlilere göre birbirine daha yakındır. Fakat Çinlilerin gözleri daha çekik bir yapıdadır.

Japonların ve Çinlilerin Yüz İfadeleri

Çinliler ile Japonlar nasıl ayırt edilir sorusunun bir diğer cevabı ise yüz ifadelerine göre her iki ırktaki farklılıktır.

Japonların yüz ifadeleri pozitif, kibirli ve dogmatiktir, fakat Çinlilerin yüz ifadelerine bakıldığında ise durgun, kibar ve daha rahat duruşları vardır.

Boy Farkları

Çinliler Japonlardan daha uzun boylulardır. Ayrıca Japonlar boy olarak daha tıknaz ve gürbüzdürler.

Saçlardaki Farklılıklar

Çinlilerin saçları ile kaşları Japonlara göre daha seyrektir.

Yemek Kültürü Farkları

Her iki milletin mutfak kültürlerinde pirinç sıkça yer alır. Noddle, Çin mutfağına özgüdür. Sushi ise Japonlara özgü bir yemek türüdür. İki ülkenin mutfakları da birbirine benzemektedir.

Japonlarda ve Çinlilerde Din

Çin halkının yarısı neredeyse Budist’tir. Japonların çoğunluğu Şintoizm veya Budizm dinine mensuptur.

Çinlilerin ve Japonların Kullandıkları Dil

Her iki ülkede de Kanji Alfabesi kullanılır. Fakat Çince, Çin – Tibet dil ailesi üyesi olup, Japonca ise Ural – Altay ailesinin bir üyesidir. Dilbilim açısından Türkçe, Japonca ve Korece dilleri aynı dil grubu içerisinde yer alır ve akraba dillerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir