CIA Tarafından Yayınlanmış 10 UFO Belgesi

CIA, geçtiğimiz aylarda  gizliliği kaldırılan 11 milyondan fazla belgeyi internet sayfası aracılığıyla halkın kullanımı için erişime sunmuştu. Bunların içinde CIA gizli ufo belgeleri de vardı.

Peki bunu neden yaptı?

Cevap : Başkanlık Kararnamesi.

Dönemin ABD Başkanı Bill Clinton tarafından çıkarılan 1995 tarihli başkanlık kararnamesi kapsamında, 25 yıl ve üzeri, tarihi önem arz eden belgeleri şeffaflık gereği kamuoyuna açma mecburiyeti getirilmişti.

Bu belgelerin hepsi UFO dökümanı değil tabi ki. İçlerinde soğuk savaş dönemine ait belgeler, Kore savaşı, Vietnam savaşı gibi bir çok belge daha mevcut. Sizler için bu belgeler arasından 10 adet UFO fotoğrafını seçtik.

1.

4 Mart 1962’de İngiltere’de çekilen bu fotoğrafta gökyüzünde 5 tane tanımlanamayan cisim gözüküyor. İlginç olan taraf ise bu cisimlerin formları net olarak belli değil. Bu gemiler bizim henüz keşfedemediğimiz bir elementten yapılmış olabilir.

2.

Fotoğraftaki görevlilerin tam olarak neyi incelediği anlaşılmasa da, bu fotoğraf karesi muhtemelen düşen bir UFO ihbarı üzerine bölgeye giden görevlilere ait.

3.

1967 tarihli PERU’da çekilmiş bir fotoğraf.

4.

Bu fotoğraf karesi Almanya’ya ait. UFO yer yüzüne çok yakın uçuyor. Artık nasıl bir hızda seyahat ediyorsa fotoğraf karesinde net olarak çıkmamış.

5.

ABD – Minnesota 1960. Gökyüzünde devasa büyüklükte bir UFO gözüküyor. UFO’nun rengi dikkat çekiyor. Muhtemelen seyahat esnasında formunu belli etmemek için kamufle olmaya çalışmış. Bu uzay aracını çok ender görüyoruz. Farklı bir galaktik medeniyete ait olabilir. 1960 yıllarında ellerinde böyle bir teknoloji varsa kim bilir bugün nasıl bir teknolojiye sahiplerdir.

6.

Amerika kıtasına ait bu fotoğraf Meksika’da çekilmiş. Uzay aracı yer yüzüne alçak mesafede uçuş yapıyor.

7.

Bu fotoğraf biraz eski. 1950’li yıllara ait. Uzay aracı New York semalarında uçuş yaparken yakalanmış. Gözlem amaçlı olarak şehri inceliyor olabilirler.

8.

12 Mart 1967 tarihli bu fotoğrafta uzay aracı bilinenin aksine farklı bir şekilde uçuş yapıyor.

9.

UFO net olarak fotoğraflanmış. 1967 yılından bu yana Uzaylıların uzay araçlarını geliştirdiklerini düşünüyoruz. Bu fotoğraftaki uzay aracı biraz eski bir modele ait duruyor. Bizim teknolojimiz son hız gelişirken, onların teknolojisi neden gelişmesin ki?

10.

Bu fotoğraf karesi gören herkesi şaşırtıyor. İnternet üzerinde çok kez paylaşılan bu fotoğrafta, bir görevli düşen uzay aracını inceliyor.

Hakkında çok fazla detay verilmeyen bu fotoğraf için pek çok komplo teorisi ortaya atıldı.

Kaynak: https://www.ufohaber.net/galeriler/cia-tarafindan-yayinlanan-10-ufo-belgesi/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir