Ülkenin Ekonomi Yönetimini Eleştirenlere ‘Köpek’ Diyen AKP Milletvekili Tepkilerin Odağında

Ekonomideki kötü gidişten, ekonominin başındaki Berat Albayrak’ı sorumlu görerek istifaya davet eden vatandaşlara AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’ten “Köpekler havladı diye atlar ölmez” mesajı geldi. Güvenç, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Dolar ve eurodaki yükseliş sürerken, sosyal medyada vatandaşlar ekonominin başında olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı istifaya davet etti. Bunun ardından AK Partililer Albayrak için sosyal medyada kampanya başlattı.

TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIM

Birçok AK Partili milletvekili, iktidara yakın gazeteci ve sanatçıdan tweet gelirken, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç’ten tepki çeken bir paylaşım geldi

Güvenç, “Köpekler havladı diye atlar ölmez #BeratAlbayrakYanındayız” paylaşımında bulundu. Sosyal medyada büyük tepki toplayan bu paylaşım sonrası Güvenç’ten herhangi bir yanıt da gelmedi.

Rumen Teknik Direktör Mircea Lucescu, Galatasaray’ın başındayken bu sözü kullanmış ve Türkiye kamuoyu “Köpekler istedi diye atlar ölmez” sözünü Rumen atasözü olarak ilk kez duymuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir