Kadınların Fakir Erkeğe Acımasızken Zengin Erkeklere Merhametli Olduğunu Gösteren Sosyal Deney

Ekşi sözlük yazarı “frege” Ekşi Sözlük üzerinde küçük çaplı bir deney yapmış. Sizler için derledik.

“amele sümüğü kadar fakir ama hala kızlara aşık olacak kadar saf dostlarım, toplanın çevreme, size çok ilginç bir öykü anlatacağım. aslında öykü demeyelim de, bildiğiniz sosyal deneyi şimdi tüm belgeleriyle kapı gibi önünüze koyuyorum.tanıyanlar bilir, tanımayanlar için kısaca anlatayım, gençliği fakirlik içinde geçmiş 43 yaşında bir maymunum. babam genç yaşımda iflas edip ölünce, 19 yaşımdan itibaren aileme ben bakmak zorunda kaldım. fakirlik içinde yaşadım, borçları ödemekten imanım gevredi, 30’lu yaşlarımı görmem diye düşünürken, bir şekilde uykusuz, aç bilaç, yorgun, hayatı kıyısından köşesinden kurtardım.ancak ne var ki, bu fakir gençlik, bana bir gerçeği çok sert gösterdi… paran yoksa, kızlar sana acımazlar. paran yoksa, kızlar suratına tükürürler.paran yoksa, kadınlar seni böcek gibi görürler. işte geçen gün, dur bakim dedim, kendi kendime… günümüz genç kızları ne durumda? acaba hala zengin oğlanlar için kendilerini yırtıp, paralayorlar mı? hatta zengin oğlanları ayıklamak için ne tür taklalar atıyorlar, hangi numaraları çekiyorlar? bir bakalım dedim ve şu entry’yi yazdım:

Gelen cevapları görseniz…  Cevapları az sonra, isim vermeden yazacağım. ancak şu detaya dikkat etmenizi rica ediyorum fakir dostlarım.Kadınlar karşısındaki erkek fakirken, acımasız, küçümser, ukala, çok bilmiş, alaycı, aşağılayıcı tavır takınan o kız milletinin, babişkosunun milyonlarca lirasi olan bir çocukla mesajlaşırken nasıl da şefkatli, anlayışlı, sevgi dolu, yol gösterici, olgun, sıcacık karakterlere büründüklerine dikkat edin! bunu görün… bunları görün ve bir daha bunlara aşık olmayın.43 senelik hayatımda yüzlece kızla flört ettim, yattım kalktım, param yoktu, evlenmek isteyecekleri adam olmadım ama gönül eğlendirecekleri adam olarak hep hedeflerinde oldum… fakat, para yok ya, hiçbir kadının bana şu aşağıdaki kadınlar gibi şefkat gösterdiğine tanık olmadım. kasten zorladığım, derdimi anlattığım, seni seviyorum diyen kadınlara bana ilgi, şefkat, sevgi göstermeleri için fırsat yarattığım anlar oldu… yok hacı… ” ne halin varsa gör lan ” tepkisinden ötesini alamadım. bunların arasında hayatlarını kurtardığım, kimsenin yapmayacağı iyilikleri yaptığım kızlar da var.Ama birazdan aşağıda okuyacaksınız, hayatlarında hiç görmedikleri bir erkeğin, babasında milyonlarca lira olduğunu ima eden bir soru soruyor  ve kızlar şefkat dolu, anlayış dolu, sevgi dolu sıcacık mesajlar akıtıyorlar…hadi yine iyisiniz, sizin yaşınızda bana bunları anlatan abilerim yoktu, hepsi keriz gibi gidip düğün yapıp evlenip bize de ailenizi kurun, sesinizi kısın, karınız ne derse evet deyin yaşayın diyordu.biz size kadınların gerçek yüzünü, laps diye masanın üzerine koyuyoruz. artık gerisi size kalmış, genç ve fakir dostlarım. Para avcısı bir kadının maymunu olacağı bir erkeğemi evrileceksiniz yoksa hayatın keyfini süreceğiniz onurlu bir erkek olarak mı yaşayacaksınız?buradan, yeri gelmişken, zengin erkeklere de bir abilik yapayım.. kadınların gerçek yüzünü görmek istiyorsanız, paranızı kenara bırakın, hayata bir süre parasız ve fakir devam edin, etrafınızdaki kızlara kendinizi fakir olarak tanıtın. bakalım, kadınlara hala saygı duyacak mısınız?

İŞTE O AŞIRI ZENGİNLİK İÇEREN SORUYA GELEN BAZI CEVAPLAR.

1. Kızdan Cevap:  Peki, hayatın sevdiğin insanı bulmadan güzelleşecek mi? mercedesler, range rover’lar, yüksek ücretli işler, kariyer… bunlar çok etkileyici ama seni anlayacak, seninle hayatı paylaşacak o insan olmadan, tüm bunlar sana mutluluk getirecek mi? baban sana o kızı da bulabilecek mi? yanında mutlu ve huzurlu hissedeceğin hayat arkadaşını bulmak, sevebileceğin işi bulmaktan daha zor bir mesele bence. bilmem benim gibi mi düşünüyorsun?

2. Kızdan Cevap: seni gerçekten çok iyi anlıyorum. insanın hayatındaki önemli dönemeç noktaları olur. bu kararınla, daha sonra geri alması zor bir dönemece gireceksin. ama şunu unutma ki, önemli olan kendini mutlu hissetmendir. sen kendini nerede ve nasıl mutlu hissedeceksen, o yönde ilerlemelisin.

3. Kızdan Cevap: selamlar,öncelikle şunu söylemek isterim ki hangi seçimi yaparsan yap mutlu olursun inşallah.okuyunca ilk düşündüğüm şey şu oldu: baban sana böyle bir şey sorduysa ve sen onu bizlere sorduysan durum vahim. bak kendi kararlarını verebilmen çok önemli. yanlış anlamanı istemem ve yanlışım da olabilir ama sen karar alamıyorsan babanın sana bu tarz şeyler sorması normal gibime geliyor.iyi akşamlar.