Yaşlı Adamla Dalga Geçip Görüntülerini Sosyal Medyadan Paylaşanlar Yakalandı

Dünyanın pek çok ülkesi gibi Türkiye de koronavirüs salgınıyla ilgili bazı önlemler alıyor.

Bu önlemlerden birisi de koronavirüsün belirtilerini daha şiddetli bir şekilde gösteren 65 yaş ve üstünün sokağa çıkışına kısıtlama getirmek oldu. Ancak hastane, eczane ve market alışverişi gibi zorunlu durumlarda yaşı ilerleyen insanlar sokağa çıkmaya devam ediyor.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda polis gibi davranın bir kişinin yaşlı bir adamı sözleriyle taciz ettiği görüldü.

Videoda bu kişi “Normalde ceza kesmemiz gerekiyor bu sefer sizi affedelim” ifadesini kullanıyor. Yaşlı adam da “Hastaneye geldim, otobüs almadı beni. Polise söyledim” diyor. Sosyal medya, yaşlı adama karşı yapılan duygusal şiddete tepki gösterdi.

“Taksi parasını verdim”

Videoda konuştuğu ifade edilen kişi sosyal medyada bir paylaşım daha yaptı. Tepki gören kişi şu ifadeleri kullanıyor:

Amca ile önce sohbet ettik. Kaynattık filan, arkadaşım video çekeyim dedi. Herhangi bir amacımız yoktu. Zaten amca ile dalga geçmiyoruz. Ben zaten amca otobüse binemediği için taksi parasını verdim.

Yakalandı, hakkında işlem başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, yaşlı adama duygusal şiddet uygulayan kişinin yakalandığını ve hakkında işlem başlatıldığını bildirdi.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Dün hepimizi üzen görüntülere neden olan M.T.E. Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanıp hakkında işlem başlatıldı. Videoya çektiği İhsan amcamızı Kaymakamımız ziyaret ederek Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile telefonda görüştürdü. Amcamızdan bu münasebetsizlik adına özür diledik” ifadelerine yer verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir