Tekneleri Batmasına Rağmen 3 gün Boyunca Kendine Nefes Alacak Bir Alan Yaratarak Kurtulan Adam: Harrison Okene

Nijerya kıyılarında batan bir geminin 30 metre derinlikteki enkazından üç gün sonra canlı kurtarılan Harrison Okene. Evet yanlış duymadınız batan teknede 3 gün boyunca hayatta kalmasına sağlayan şey ise suların girmesini engelleyen be Okene’nin 3 gün boyunca nefes almasını sağlayan küçük bir boşluktu.

Harrison Okene tekneleri batmasına rağmen 3 gün boyunca kendine nefes alacak bir alan yaratarak kurtuldu. Onu teknede ki cesetleri çıkarmak için dalan dalgıçlardan biri şans eseri fark ederek kurtardı.

26 Mayıs tarihinde Nijerya’da bir gemi 12 kişilik mürettebatıyla battı. Cesetleri çıkarmak için bir dalgıç enkazın olduğu yere daldı.Önce 10 kişinin cesedini çıkarıldı. Dalgıç geminin aşçısı Harrison Okene ile bir mürettebatın cesedini aradığı sırada büyük bir sürprizle karşılaştı. Gemi enkazında bir el aniden dalgıca uzandı.

Bu sırada kamera görüntüsünü canlı izleyen koordinatör, dalgıca, “Yaşıyor, yaşıyor! Onu sıkıca tut” diye seslendi. Harrison Okene’nin elini tutan dalgıç, onu hayata bağlayan 1,3 metre çapındaki hava cebine çıkarak, “Seni evine götüreceğim” dedi. Harrison Okene yarım saat sonra kurtarma gemisine çıkartıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir