Koronavirüsün Türkiye’ye İlk Kez Nereden Geldiği Belli Oldu

Koronavirüsle ilgili çalışmalarını sürdüren Türk bilim insanları, çok önemli bulgular elde ettiler. Koronavirüsün gen haritası üzerinde çalışan uzmanlar, virüsün Türkiye’ye geldiği ilk yerleri ve vakaların en çok hangi ülkelerle bağlantılı olduğunu tespit ettiler.

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre ülkemizde görülen koronavirüs vakalarının çoğu Avrupa kaynaklı. Özellikle de İstanbul’da görülen vakaların çok büyük bir bölümünün Avrupa kaynaklı vakalar oluşturuyor.

Salgının en büyük nedeni Avrupa olsa da ilk vaka ABD’den geldi

Bilim insanlarının belirlemelerine göre koronavirüs vakalarının büyük bir bölümü Avrupa kaynaklı olsa da ilk vaka ülkemizde ABD‘den geldi. İlginç bir şekilde ikinci vaka ise ABD ya da Avrupa’dan değil, Avustralya‘dan geldi. Türkiye’deki üçüncü koronavirüs vakası ise İngiltere kaynaklı olarak kayıtlara geçti. Uzmanlar ayrıca, ismini açıklamadıkları iki şehirdeki koronavirüs vakalarının Suudi Arabistan kaynaklı olduğunu tespit ettiler.

Salgının en büyük nedeni Avrupa olsa da ilk vaka ABD’den geldi

Bilim insanlarının belirlemelerine göre koronavirüs vakalarının büyük bir bölümü Avrupa kaynaklı olsa da ilk vaka ülkemizde ABD’den geldi. İlginç bir şekilde ikinci vaka ise ABD ya da Avrupa’dan değil, Avustralya’dan geldi. Türkiye’deki üçüncü koronavirüs vakası ise İngiltere kaynaklı olarak kayıtlara geçti. Uzmanlar ayrıca, ismini açıklamadıkları iki şehirdeki koronavirüs vakalarının Suudi Arabistan kaynaklı olduğunu tespit ettiler.

kaynak: https://www.haberler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir