Doktorların Şu Anki Zor Durumlarını Anlatan Sonuna Kadar Okunulması Gereken Bir Flood

Twitter’da bir kullanıcı pandemi sürecinde doktorların yaşadığı zorlukları gözler önüne seren muhteşem bir flood paylaştı bizde bunu sizler için derledik. Keyifli okumalar.

”Haziran ayında bir akşam covid polkliniğine 62 yaşında bir amca başvurdu, solunum sıkıntısı vardı. İki haftadır iyi değilim, ama bugün çok kötüyüm diye geldi. Sıralarını beklemişlerdi, şikayetlerini dinlerken eşi “kızımız Ankarada doktor, o gelmemizi önerdi” dedi. O esnada kızı Aradı, Dr hanım da pandemi polikliniğinde çalışıyormuş, yaklaşımlarımızı paylaştık teşekkür etti kapattık.

Kapatır kapatmaz amcanın oksijen satürasyonu 88ten 60 a düştü. Amcayı acilen resüsitasyon odasına çekip entübe ettik solunumu durmak üzereydi. Tüm bunlar 15 dakika içinde Gerçekleşti. Amcanın yanında gelen hasta yakınları çok korkmuş vaziyette, kızı tekrar aradı. Titreyen bir sesle durumu anlattım.

Ağlayarak “Doktor hanım ben Ankara’dayım, babam size emanet size güveniyorum” dedi telefonun ucundaki ben siperliğimin içinden yağmur gibi ağlıyorum,”Benim babam da olabilirdi dr hanım, benim ailem de uzakta. Sizi yürekten anlıyorum” dedim. O doktor hanım bana “Allah korusun sizin babanız olmasın” dedi. Doktor hanımın babası 1 saat sonra ellerimde öldü. Ben o amcayı da doktor hanımı da her gün hatırlıyorum.

Doktor hanımın o acısında bana kıyamayıp “sizin babanız olmasın” diyen güzel kalbini Allah bir daha acıtmasın. Hiç tanımadığımız insanlar için ailelerimizden uzakta, canla başla çalışıyoruz, çoğu zaman ailelerimize yardımcı olamıyoruz. Belki o dr hanım bu yazdıklarımı okur. Sizinle meslektaş olduğum için onur duyuyorum doktor hanım, babanız için çabalamaktan onur duymuştum. Keşke elimden fazlası gelebilseydi.. Şimdi insanlar hiç yüzleşmiyor ya covidin ciddiyetiyle, ben de o gece annemin babamın başka şehirlerde elim yetmeyerek genç sayılabilecek Yaşta ölebilecekleriyle yüzleştim. Herkesin ciğeri yanmadan ne olur bu hastalığı ciddiye alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir