Bir Trafik Çekicisinin İnanılmaz İtirafları | Olaybende Bir Trafik Çekicisinin İnanılmaz İtirafları | Olaybende

Bir Trafik Çekicisinin İnanılmaz İtirafları

İstanbul’da ortalama 7 dakikada bir araba çeken, bazı bölgelerde ise 5 dakikada bir araç çeken çekiciler neredeyse hiç kural tanımıyor. Birçok vatandaş araçların gelişi güzel çekildiğini iddia ederken, uzmanlar çekicilerin bu işi ticari hale getirdiğini savunuyor.

Ve işte trafik çekicisi T.A,nın itirafları:

1. GÜNLÜK LİMİT
Bütün trafik çekicilerinde günlük araç çekme limiti bulunuyor. Örneğin, bir çekicinin görev yaptığı bölgede günlük en az 45 araç çekme zorunluluğu var. O rakamın altına inilmemesi gerekiyor. Haklı haksız olması önemli değil günlük  en az 45 araç limitini doldurmak için önümüze gelen sıradan arabayı çekeriz.

2. LÜKS ARAÇLARI ASLA ÇEKMEYİZ ÇÜNKÜ BAŞIMIZA İŞ ALMAK İSTEMEYİZ
Mercedes, Bmw, Audi gibi lüks arabaları gerçekten yanlış yere park etmiş bile olsa çekmeyiz. Bu araçların sahibi ya bir bakan tanıdığı ya bir mafya yada hakim veya savcıdır. Bu sebep ile eski ve ucuz araçları yani gariban halkın araçlarını haklı haksız olmasına bakmadan çekeriz.

3. ÇEKTİĞİMİZ ARAÇLARI GÖTÜRDÜĞÜMÜZ OTOPARK SAHİBİ BİZE ARAÇ BAŞINA KOMİSYON VERİR
Araçları götürdüğümüz otoparklar özeldir. Bu otopark sahipleri trafik çekicilerini teşvik etmek için, daha çok araç çekmemiz için bizlere otopark ücreti üstünden komisyon verir. Bizde bu parayı almak için çok daha çok araç çekeriz.Böylece hem otopark sahibi hem de biz kazanırız. Olan gariban araç sahibine olur.

4. BUGÜNE KADAR ÇEKTİĞİM ARAÇLARIN EN AZ YARISININ HİÇ BİR SUÇU YOKTU
En büyük itirafım budur. Bugüne kadar çektiğim araçların en az yarısının hiç suçu ve kabahati yoktu.

5.BİR ÇOK TRAFİK ÇEKİCİSİ EĞİTİMSİZ ARAÇLARI ÇEKERKEN ARAÇLARA ÇOK BÜYÜK ZARARLAR VERİLİYOR
Ben dahil bir çok trafik çekicisi eğitimsiz bazıları ehliyeti bakkaldan almış denilen insanlar. Ne araç sürmesini bilir ne araç çekmesini. Araç çekme işlemi sırasında bir çok araca inanılmaz zararlar veriliyor. Ön camın kırılmasından tutunda araç havadayken bir anda yere düşmesine kadar.


Bir Cevap Yazın