“12-17 Yaş Aralığındaki Kız Çocukları Doğum Yapmalı” Diyen Akademisyene, Okulu Tepki Gösterdi

Akit TV’de yayınlanan Derin Kutu isimli programda, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaşındaki kız çocuklarının ‘mükemmel vücutları’ olduğunu savunarak, “İstediğiniz doktora sorun, bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş” dedi.

Prof. Özgüven, 12-17 yaş aralığındaki kız çocuklarının doğum yapmaya en müsait yaş aralığında olduğunu ileri sürdü ve doktorların da bunu onayladığını iddia etti.

Okulundan açıklama geldi

Özgüven’in sözleri üzerine, görev yaptığı İstanbul Aydın Üniversitesi’nden bir açıklama yayınlandı. Üniversitenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Özgüven hakkında hukuki sürecin başlatıldığı belirtilerek, “Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof.Dr Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.” denildi.

Özgüven, programda şunları söylemişti:

Süperman diye bir şey yok hayal kahramanı ama, süper kadın diye bir ırk var. Ve bu da 13-16 yaş arasında, istediğiniz doktora sorun. 12-17 de olur. Çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan. Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş. Yani ben diyorum ki; erkekler olsun, kadınlar olsun, biraz zekamızı koyalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir